Pätoro pravidiel pokojného sťahovania
Predstavte si, že je možné sa vyhnúť zbytočným nákladom aj chaosu okolo sťahovania. Pravdepodobne ste si aj vy položili otázku, či je možné vaše veci zabaliť za rozumnú cenu? Veď napokon väčšina obalov skončí v odpade. Máme pre vás osvedčené spôsoby, ako „to“ zabaliť a nezaťažiť svoju peňaženku.
1. Zabezpečte si krabice (toľko, koľko budete potrebovať)
Na ľahšie veci vám postačia banánové krabice. Tie dostanete na požiadanie v ktoromkoľvek supermarkete (a to zadarmo). Z vlastných skúseností vám odporúčame LIDL, ale pravdepodobne jedna návšteva nepostačí. Lepšie pochodíte v ranných hodinách, kedy predajne krabice likvidujú. Na ťažšie veci odporúčame zohnať škatule z päťvrstvovej lepenky. Lepšie sú menšie krabice ako väčšie, (radšej viac kusov menších ako menej väčších), aby sa spodok nepretrhol a veci nerozbili alebo nepoškodili.
2. Oblečenie baľte do čistých igelitových vriec
Nie je nič lepšie ako čierne igelitové vrecia na odpad, ktoré majú „objem“ až 120 L. Najmä, keď hľadáte niečo lacné, do čoho sa mnoho zmestí... a z čoho nič nepresvitá.
3. Pripravte si novinový a letákový papier
Ak máte nejaké sklenené alebo krehké veci, odporúčame ich zabaliť každý zvlášť do novinového papiera (alebo do letákov). Pokojne použite toho viac. Takto vaše cennosti môžu poputovať do krabíc.
4. Mikroténové vrecúška aj vrecká na uzatváranie
Ak máte nôžky na stoloch, odporúčame vám ich odmontovať a dať ich do mikroténových vreciek. Nezabudnite k nim dať aj skrutky v uzavierateľných vreckách. Uzavierateľné vrecká sa vám okrem toho zídu na rôzne drobnosti.
5. Ako „to“ všetko zbaliť?
Ťažšie veci na spodok, ľahšie a krehkejšie na vrch. Elektroniku, ak je možné, dajte do originálneho balenia. Myslite vopred aj na vybaľovanie a ušetríte čas. Nezabudnite si označiť obsah jednotlivých „balení“. Ideálne dostatočne veľkým písmom a hrubou fixkou.
Dúfame, že vám naše rady pomohli. Zdieľajte článok a pomôžte tým, ktorí sa práve teraz sťahujú.